KULTURË

Ndërron jetë aktorja e njohur kosovare

Aktorja e njohur, Fatima Llugiqi, ka ndërruar jetë në moshën 67 vjeçare.

Këtë e ka bërë të ditur mikja e saj përmes një postimi në rrjetet sociale.

Në njoftim thuhet se mbledhja komemorative do të mbahet nesër në Teatrin Kombëtar nga ora 11:00, kurse varrimi i të ndjerës do të bahet në ora 11:00 në fshatin Lupç.

Fatimja mbahet mend për rolin e saj në filmin “Migjeni” dhe po ashtu në filmin “Hilmetja”, por edhe shumë role të tjera në teatër.