SPORT

Matthijs de Ligt e ka ndarë mendjen

De Ligt dëshiron të ndërrojë skuadër, ai e sheh të ardhmen e tij në “Camp Nou”

De Ligt ka nisur të mendojë për të ardhmen.

Sipas Diario Sport, mbrojtësi i Juventusit, Matthijs de Ligt, dëshiron të transferohet në Barcelonë.

22-vjeçari refuzoi Barcelonën për Juventusin në vitin 2019, kur zonja e vjetër e bleu për 75 milionë euro.

De Ligt është rritur vitet e fundit dhe nuk është i lumtur në Torino, zgjedhja e tij e parë është Barça, nëse kjo e fundit paguan klauzolën 105 milionë euro, shifër e lart në këtë situatë të rëndë ekonomike për klubin katalunas. 

Shfaq më shumë
//ashoupsu.com/4/3473483