SPORT

Hendbollistet e Istogut eliminohen nga skuadra bjelloruse

Hendbollistet e Istogut nuk kanë arritur të kalojnë në fazën tutje të Kupës Evropiane. Ato janë eliminuar nga skuadra bjelloruse, Victoria-Berestie me rezultat 32:28.

Në ndeshjen e parë, KH Istogu kishte triumfuar me rezultat 33:30, mirëpo në ndeshjen e së dielës, skuadra bjelloruse avancoi me katër gola diferencë dhe fitoi.

Në minutat e fundit të ndeshjes, Esma Muratoviq, humbi penalltinë për Istogun.