SPORT

Donnarumma e ka vendosur: Zgjedhje e parë, ose largohen nga Parisi

Një nga vendimeve më të mëdha të Mauricio Pochettino në fillim të këtij sezoni ka qenë për të zgjedhur një portier të parë midis Keylor Navas dhe Gianluigi Donnarumma.

Kostarikani është përzgjedhur përpara italianit te Paris Saint-Germain që kur ky i fundit erdhi nga AC Milan në verë.

Navas ka luajtur gjashtë ndeshje në Ligue 1, duke mbajtur dy porta të pastra dhe ka luajtur në dy ndeshje të Ligës së Kampionëve. Donnarumma , nga ana tjetër, ka luajtur në katër ndeshje të Ligue 1 dhe një përballje evropiane.

Kjo mund të çojë që agjenti i Donnarumma , Mino Raiola , të kërkojë ta transferojë atë nga Paris Saint-Germain për të qenë zgjedhja e parë diku tjetër, sipas Calciomercato.com.

Navas aktualisht ka besimin e trajnerit të PSG-së Pochettino , si dhe të shokëve të tij të skuadrës. Kështu duket për momentin, Donnarumma do të duhet të kënaqet me një vend në stol dhe të luftojë për një vend titullari .

 “Nuk ka asnjë luftë mes Gigio dhe Navas në PSG , Gigio do të luajë”, tha Raiola për RAI Sport një muaj më parë.

Nëse situata nuk ndryshon para fundit të sezonit, qëndrimi i Donnarumma në Paris mund të jetë i shkurtër.

Shfaq më shumë
//dooloust.net/4/3473483