Love & Sex

15 shenja që ju tregojnë se ai ju do vetëm për marrëdhënie seksuale

Teksa sapo i keni hyrë një marrëdhënieje të re, ndonjëherë vini re se gjërat po ftohen shumë shpejt dhe partneri juaj çuditërisht nuk ka më të njejtin interes tek ju. Shumë vajza të reja pyesin veten se çfarë nuk shkon dhe shumicën e rasteve bëjnë fajtore veten por faji i vetëm që keni është se nuk i kuptuat këto shenja në fazat e para të njohjes.

Këto janë 15 shenjat që tregojnë se ai ju do vetëm për seks:

1. Mungesa e kuriozitetit
Nëse ai nuk bën 100 pyetje në ditë për ju dhe jetën tuaj atëherë a e keni pyetur veten se ka diçka që nuk shkon tek ky person?! Një lidhje e shëndetshme përbehet nga dy njerëz që e duan dhe duan të dinë gjithçka rreth jush duke përfshirë edhe detaje të parëndësishme. Nëse i dashuri juaj nuk tregohet kurioz atëherë nuk ka interes për ta mbajtur këtë lidhje, e vetmja gjë që kërkon është të hyjë në çarçafët tuaj.

2. Nuk ka biseda mes jush
Në fazën e njohjes dhe në fillimet e një lidhjeje të re ka biseda të thella mes një çifiti dhe kjo është çelësi për një lidhje afatgjatë dhe të suksesshme. Nëse bisedat mes jush dhe partnerit tuaj rrallohen, zbehen apo rrotullohen rreth seksit atëherë duhet të kuptoni se kjo është vetmja gjë që ai do.

3. Flet vetëm për pamjen tuaj
Jemi të sigurt që ju pëlqen shumë kur i dashuri juaj ju komplimenton për pamjen por nëse kjo është e vetmja gjë që ai sheh tek ju atëherë kjo e lidhje e cekët nuk do t’ju çojë asgjëkundi. Pranojeni që ju do vetëm për pamjen tuaj.

4. Biseda boshe
Ndonjëherë kërkoni të bisedoni me partnerin tuaj për gjërat që ju shqetësojnë por ai jo vetëm që nuk duket i interesuar por përpiqet që çdo bisedë ta shndërrojë në mënyrë seksuale dhe jemi të sigurt që kjo gjë ju bezdis shumë.

5. Mesazhet
Keni vënë re që ai zhduket gjatë ditës ose shkruan shumë pak por gjatë natës është aktiv duke u përpjekur të tërheqë vëmendjen tuaj? Sigurisht që partneri juaj mund të jetë i zënë me punë por nëse kjo gjë për ju është kthyer në rutinë dhe ai nuk ju ofron asgjë më shumë atëherë gjasat janë që ai ju do vetëm për seks.

6. Nuk pyet për të shkuarën tuaj
Sapo jeni njohur dhe ‘boom’ gjithçka bëhet kaq monotone dhe e mërzitshme. Në momente të ndryshme ndiheni sikur ju jeni ndonjë agjent sekret duke i bërë qindra pyetje ndërsa ai nuk e vë ujin në zjarr. Mos interesimi për të shkruarën tregon se ai nuk ka ndër mend të bëjë plane për të ardhmen.

7. Nuk flisni asnjëherë për lidhje
A jeni në krahët e një personi dhe ende nuk e kuptoni nëse kjo është apo jo një lidhje e mirëfilltë? Gjasat janë që jo pasi po të ishte ndryshe nuk do të ishit në mëdyshje.

8. Takime në shtëpi
Mos ndoshta ai nuk dëshiron që të dalë në publik me ju dhe çon në vende ku nuk ka shumë njerëz, siç është edhe shtëpia e tij apo e juaja? E urren gjithmonë të dalë me ju nëpër takime pasi i duket më romantike të qëndruarit brenda. Kjo është vetëm një justifikim.

9. Nuk ju flet për veten
Duket sikur sa herë e pyesni të dashuin tuaj për diçka personale ai përgjigjet se është aq personale saqë nuk mund t’ja tregojë askujt apo kjo është diçka kaq e parëndësishme saqë nuk ja vlen të harxhosh frymë.

10. Nuk ju prezanton me shoqërinë
Askush nuk di asgjë për ekzistencën tuaj përveç të dashurit tuaj dhe kjo gjë me siguri po ju çmend. Po vdisni të takoni shoqërinë e tij për të parë nga çfarë njerëzish rrethohet dhe për ta çuar lidhjen tuaj në fazën tjetër por kjo gjë nuk po ndodh kurrë apo jo?

11. Nuk keni thuajse asgjë të përbashkët
Ndoshta jeni të dy simpatikë, tërheqës dhe shumë të mirë në shtrat por krahas këtyre nuk keni asgjë tjetër të përbashkët. Nëse është kështu atëherë çfarë po bëni akoma bashkë?

12. Sex dhe vetëm sex
Takimet tuaja janë vetëm seksuale dhe nuk kryeni aktivitete të tjera së bashku? Kjo tregon që nuk keni interesa të përbashkëta dhe partneri juaj po e shfrytëzon këtë gjë.

13. Nuk është aty kur keni nevojë
Në momentet kur keni më shumë nevojë për të ai zhduket pa lënë gjurmë dhe kur e kërkoni ka 100 arsye përse nuk mund të jetë pranë jush? Epo përgjigja e këtyre pyetjeve është shumë e qartë.

14. Nuk luan me ju në shtrat
Nëse gjithçka në marrëdhënien tuaj në shtrat nuk ka kimi apo pasion atëherë ai do të hidhet në veprim vetëm për të marrë atë çfarë do. Nëse lidhja juaj seksuale nuk ka lojra por gjithçka ndodh në mënyrë mekanike atëherë duhet t’i jepni fund.

15. Nuk kujdeset për ju
E keni pyetur ndonjëherë të dashurin tuaj nëse ju ka përzemer apo ju dashuron?! Çfarë vini re në përgjigjen e tij pozitive? Fjalët apo vështrimin në sytë e tij? Nëse ai nuk ka ndjenja në fytyrë dhe në sy atëherë na besoni kur ju themi se nuk ka as në shpirt.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.