Kosova

14 të shëruar dhe 9 raste të reja me coronavirus brenda 24 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit 9 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Sipas të dhënave sot janë shëruar 14 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.200.

Njoftimi i plotë:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.341 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 125.882 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 16.821 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Nga 1.694 testime, 9 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 14 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.200.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 179.