SPORT

14 skuadrat që kanë siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Tanimë janë 14 skuadra që kanë siguruar kualifikimin në fazën e 1/16 të Ligës së Kampionëve.

Disa prej tyre kishin siguruar kualifikim tutje ditë më parë, ndërsa disa e arritën atë pas fitoreve të arritura mbrëmë në ndeshjet e fundit të grupeve.

Sonte në mbrëmje pritet të mësohen dhe skuadrat tjera të cilat do të sigurojnë kualifikimin në këtë fazë, që pritet të zhvillohet gjatë muajit shkurt dhe mars.

Këto janë skuadrat që deri me tani kanë siguruar kualifikimin tutje:

Juventus

Napoli

Liverpool

Barcelona

Borussia Dortmund

Valencia

Chelsea

Leipzig

Lyon

Paris Saint Germain

Real Madrid

Bayern Munich

Tottenham

Manchester City

Ndërsa këto skuadrat vazhdojnë në Europa League:

Inter

Ajax

Benfica

Salzburg