Show Biz

Kim Kardashian arrin 200 milionë ndjekës në Instagram

Kim Kardashian West ka njoftuar së fundmi se ka arritur 200 milionë ndjekës në Instagram.

Nëna e katër fëmijëve festoi ngjarjen kryesore të karrierës të dielën (17 janar) në stilin e saj – me një seri ‘selfie’ elegante.

“200 milionë. Faleminderit shumë për dashurinë”, ka shkruar ajo krahas imazheve, ku shfaqet me stil flokësh të ri, me ngjyrë kafe të çelur duke falënderuar adhuruesit e saj që e ndihmuan të realizonte arritjen mbresëlënëse.

Kim Kardashian (Foto: Instagram)

Suksesi i fundit i 40 vjeçares e vendos atë vetëm disa mijëra ndjekës larg të famshmit aktual më të ndjekur, futbollistit Cristiano Ronaldo, i cili ka më shumë se 250 milionë ndjekës në platformën e mediave sociale.

Kardashian është pjesëtarja e dytë më e ndjekur e familjes së saj në rrjetet sociale, me motrën e vogël Kylie Jenner që zë vendin e parë duke u mburrur me më shumë se 210 milionë ndjekës.

Motrat Kendall Jenner (148 milionë), Khloe Kardashian (127 milionë) dhe motra e madhe Kourtney Kardashian (107 milionë).

Në fillim të vitit 2021, Jenner bëri një ndryshim në rrjete sociale dhe tani ndjek vetëm 28 njerëz.

Ajo ndjek vetëm disa miq të zgjedhur dhe anëtarët e familjes duke përfshirë – Kris Jenner, Caitlyn Jenner, Kendall dhe Khloe.