SPORT

Nëna e Ronaldos zbulon se çfarë i tha CR7 kur flitej se mund të transferohet në Manchester City

Portugals Ronaldo celebrates after scoring during the UEFA Nations League, division A, group 3 soccer game betwween Sweden and Portugal at Friends Arena in Stockholm, Sweden, on Sept. 08, 2020. Photo Janerik Henriksson / TT kod 10010 *SWEDEN OUT*

Dolores Aveiro, nëna e Cristiano Ronaldos, ka zbuluar se djali i saj i kishte thënë se po kthehej në Manchester United, derisa flitej për negociatat me Manchester City.

Gjatë gjithë kohës ishte raportuar për një kalim të CR7 te City, por në fund, 36-vjeçari përfundoi në “Old Trafford”.

“Nënë, mos u brengos se çfarë thonë, sepse do të shkojë te Manchester United”, zbuloi zonja Aveiro.

“I thash se kjo gjë po më pëlqen dhe edhe ndodhi. Ishte emocionuese të shohësh stadiumin me mbi 75 mijë njerëz duke brohoritur emrin e tij”, shtoi ajo.

Ronaldo ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me Unitedin me opsion vazhdimi edhe për një tjetër.

Pavarësisht se tani është 36-vjeçar, ajo beson se ka ende kohë që në fund të karrierës, t’ia realizojë dëshirën e madhe nënës së saj.

“Ronaldo duhet të kthehet në Sporting, duhet ta bëjë për mua”, tha ajo.

“Atij i pëlqen t’i shikojë ndeshjet e Sporting. Tashmë i kam thënë; ‘biri im, para se të vdes, dua të të shoh të rikthehesh te Sporting”.

“Mos harroni se ka ende kohë, ai ka thënë se do të luajë deri në moshën 40-vjeçare”.

Cristiano Ronaldo Has 'banned' His Mother From Attending His Big Matches,  Here's Why