Bota

101.739 të prekur dhe 812 vdekje në 24 orë/ Italia vazhdon luftën me COVID-19

Publikohen të dhënat më të fundit sa i përket numrit të të prekurve me Koronavirus në Itali dhe viktimave.

Sipas buletinit të Mbrojtjes Civile Italiane, në 24 orët e fundit, numri i të prekurve është rritur me 4050 persona, ose 4,1%, duke e çuar numrin total të të infektuarve në 101.739.

Sa i përket vdekjeve, në 24 orët e fundit ka patur 812 viktima.

Image

Shfaq më shumë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

//oackoubs.com/4/3473483