Kosova

​Takimi Thaçi – Grenell përmes fotove

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sonte është takuar me emisarin special të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell.

Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell ndodhet për vizitë në Prishtinë, ku mbrëmë u takua me presidentin e vendit, Hashim Thaçi, ndërsa gjatë tq enjtes pritet të takohet me kreun e LDK’së Isa Mustafa dhe atë të VV’së, Albin Kurti.

Takimi Thaçi – Grenell përmes fotografive të realizuara: